"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Trei medalii la naţionalele de kaiac canoe - juniori
2016-10-29 Trei medalii la naţionalele de kaiac canoe - juniori
IN Categoria Kaiac Canoe
Sâmbăta trecută, brăilenii s-au calificat în două finalele ale Campionatului Naţional de kaiac canoe - probe de viteză şi în ambele au urcat pe podium. Alexandru Gheorghe Stian, Victor Săraru, Mihai Ivanov şi Mihai Pârvu au devenit vicecampioni naţionali la canoe 4 - 1000 m iar George Niculescu şi Alexandru Bătrânu au obţinut bronzul la kaiac 2 - 1000 m. Duminică, Alexandru Gheorghe Stian a cucerit medalia de argint la canoe 1 - 200 m. Brăilenii au fost foarte aproape de podium şi în proba de kaiac 4 - 1000 m, unde echipajul format din George Niculescu, George Belioglu, Elvis Baltă şi Alexandru Bătrânu s-au clasat pe locul al patrulea."Am obţinut trei medalii, două de argint şi una de bronz, rezultate foarte bune în condiţiile în care sportivul nostru numărul unu, Stoian, a fost răcit destul de serios, iar acest lucru i-a afectat evoluţia. Este un copil sufletist şi a tras de el cât a putut în probele la care a concurat. Pe ansamblu, ţinând cont şi de condiţiile în care ne pregătim noi la Brăila pe Dunăre, rezultatele sunt foarte bune", a declarat antrenoarea Florentina Ion. Duminică, la prânz, pe apele lacului Bascov s-a desfăşurat Concursul Naţional Criteriul Olimpic, la care au participat şi sportivii brăileni.
ULTIMILE STIRI
Sambata va avea loc CUPA MACEC la dirt-track
IN Categoria Dirt-track 2019-10-10
Sambata, 12.10.2019, incepand cu ora 14.00, pe pista din cadrul Stadionului Municipal Braila, se va desfasura competitita internationala CUPA MACEC la dirt-track, competitie care va reuni sportivi din Cehia, Slovacia, Bulgaria, Polonia, Ucraina si Romania
AUR ŞI ARGINT PENTRU BRĂILENII DE LA CSM, LA NAŢIONALELE DE CROS DUATLON
IN Categoria Triatlon 2019-10-07
Ediţia 2019 a Campionatului Naţional de cros duatlon, competiţie organizată de clubul Ride Competition Timişoara în localitatea Corneşti, unde toată suflarea comunei a fost implicată, brăilenii au ocupat primele două locuri la juniori.
Salbă de medalii pentru CSM Brăila la naţionalele de sambo
IN Categoria Sambo 2019-10-01
Reprezentanţii secţiei de sambo de la CSM Brăila au obţinut rezultate remarcabile la Campionatele Naţionale de sambo care au avut loc în weekend-ul trecut la Izvorani. Însă nu doar cei şase sportivi brăileni au urcat de mai multe ori pe podiumul de premiere, ci şi antrenoarea Carmen Constantin a devenit campioană naţională de senioare la ediţia din acest an.