csm_braila@yahoo.com
f
Clubul Sportiv Municipal Braila
"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
2017-05-09 CSM Brăila, locul al II-lea pe echipe la etapa regională a C. N. de înot pentru cadeţi
IN Categoria Natatie
Înotătorii de la CSM Brăila, pregătiţi de Cătălin Nistor şi Diana Mocanu, au obţinut rezultate foarte bune la etapa regională a Campionatului Naţional de înot rezervat cadeţilor. Clubul brăilean a participat cu 12 sportivi, iar cinci dintre ei au încheiat probele la care au concurat pe podium. În urma rezultatelor înregistrate, CSM Brăila a obţinut 136 de puncte şi s-a clasat pe locul al doilea în clasamentul general pe echipe. Cel mai bun rezultat al delegaţiei brăilene a fost obţinut de Cristian Ganea, care s-a impus în proba de 100 m bras, iar în proba de 400 m liber s-a clasat pe locul al treilea. Mădălin Gavrilă a sostit pe poziţia a doua în două probe, la 100 şi 400 m liber, iar la 200 m mixt şi 100 m bras s-a clasat pe locul al treilea. Denis Leopa a sosit pe locul al dolea în proba de 100 m fluture, el fiind secondat de Robert Ciutacu şi tot pe trei s-a clasat, la 100 m bras, Teodora Pânzariu. “Mă aşteptam la câteva clasări între primii trei, nu însă la nouă astfel de reuşite, dar aceşti copii au muncit foarte mult, mai mult decât îşi poate imagina cineva, şi rezultatele au fost pe măsură. Faptul că la final au anunţat echipa CSM Brăila pe locul al doilea ne-a bucurat enorm, şi pe mine, şi pe Diana. Suntem foarte mândri de toţi sportivii noştri. Am reluat antrenamentele şi ne gândim deja la următorul concurs, cel din iulie”, ne-a declarat profesorul Cătălin Nistor. CSM Brăila a fost reprezentat de următorii înotători: Cristian Ganea, Mădălin Gavrilă, Robert Ciutacu, Denis Leopa, Paul Bălan, Denis Ghionu, Alexandru Stoian, Alexandru Mazilu, Andrei Neagu, Robert Miloş, Teodora Pînzariu şi Alexandru Ariton.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.