"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Tudor Ciolacu este campion naţional la cros duatlon
2018-10-01 Tudor Ciolacu este campion naţional la cros duatlon
IN Categoria Ciclism
În urmă cu câteva zile, la Corneşti, în judeţul Timiş s-a desfăşurat Campionatul Naţional de cros duatlon la care Tudor Ciolacu, sportiv legitimat la CSM Brăila a cucerit medalia de aur la juniori. Sportivul pregătit de antrenorul Eugen Simion a avut trei probe de parcurs: a alergat pe distanţa de 5 km, alţi 20 de km i-a parcurs pe bicicletă, iar ultima probă a fost tot una de alergare pe distanţa de 2,5 km. La final a cucerit titlul naţional. Pentru această performanţă Tudor Ciolacu a primit din partea organizatorilor o diplomă, o cupă, o medalie şi o bicicletă în valoare de aproximativ 1.800 lei. Cel de-al doilea sportiv de la CSM Brăila, Robert Stan s-a clasat pe locul al patrulea la această categorie de vârstă. “Competiţia a fost foarte bine organizată la Corneşti, la doar 18 kilometri de Timişoara, pe drumul ce duce spre Arad, într-un sat încărcat de istorie, unde au fost descoperite urmele unei aşezări din perioada mijlocie a Epocii bronzului. Aici se găsesc ruinele uneia dintre cele mai mari fortificaţii cu val de pământ, formată din trei inele successive şi sportivii noştri şi-au mai adăugat câte ceva la bagajul lor de cunoştinţe. Ciolacu a avut o evoluţie foarte bună şi a câştigat titlul naţiomal la juniori. Au fost foarte mulţi sportivi, iar premiile au fost frumoase şi consistente”, ne-a declarat antrenorul Eugen Simion. Pentru reprezentanţii secţiei de ciclism de la CSM Brăila urmează Campionatul Naţional de duatlon care va avea loc pe data de 29 septembrie, la Cheile Grădiştei.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.