"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Andreea Ciolacu este campioană naţională la duatlon
2018-10-08 Andreea Ciolacu este campioană naţională la duatlon
IN Categoria Triatlon
Secţia de duatlon a Clubului Sportiv Municipal Brăila şi-a îmbogăţit palmaresul cu două medalii, una de aur şi una de bronz. La Campionatul Naţional de duatlon, care a avut loc la Cheile Grădiştei, Andreea Ciolacu a avut o evoluţie foarte bună la tineret şi a devenit campioană naţională. Sportiva de la CSM Brăila a alergat 5 km, apoi 21 de km i-a parcurs pe bicicletă şi a încheiat concursul tot cu o alergare de 2,5 km. La juniori, Tudor Ciolacu a cucerit medalia de bronz. “Concursul a fost tare. Destul de mulţi sportivi s-au aliniat la start. Aceştia au alergat pe o pistă în pantă şi pe asfalt, au avut de pedalat apoi 21 de kilometri şi au încheiat competiţia tot cu o alergare, iar Andreea Ciolacu a fost cea mai bună la categoria de vârstă U23. Tudor Ciolacu a terminat concursul pe podium, mai precis pe locul al treilea. Acum, puţin timp, el a câştigat aurul la cros duatlon. La Cheile Grădiştei, a cucerit medalia de bronz şi cu siguranţă că va fi selecţionat în echipa României pentru europenele de cros duatlon din 2019”, ne-a declarat antrenorul Eugen Simion.
ULTIMILE STIRI
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.
Braila este capitala boxului in perioada 8-14 aprilie
IN Categoria Box 2024-04-04
De luni, 8 aprilie, Braila redevine capitala boxului romanesc deoarece in ora?ul nostru, mai precis, in sala de jocuri de la CSM Braila, se va desfasura, pana pe 14 aprilie, Cupa Romaniei la box cadeti.