"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
CSM Braila a organizat Cupa Romaniei la box seniori
2023-04-11 CSM Braila a organizat Cupa Romaniei la box seniori
IN Categoria Box
Editia 2023 a Cupei Romaniei la box, seniori, a avut loc saptamana trecuta la Braila, insa la competitie au participat foarte putini pugilisti. In primele doua zile ale competitiei au fost planificate doar cate 12 meciuri. Normal pe undeva, tinand cont de faptul ca aceasta competitie este doar una de verificare, care nu puncteaza pentru cluburi. CSM Braila a fost reprezentat de doi boxeri din alte localitati, Andrei Barsanescu, un pugilist din comuna Pechea, judetul Galati, respectiv Andrei Muset, legitimat la Jiul Rovinari, fost component al Centrului Olimpic de la Br?ila. Ambii au castigat la categoriile la care au participat. Andrei Muset, castigatorul de la categoria 67 kg a fost desemnat cel mai bun pugilist al competitiei, iar Andrei Barsanescu a primit titlul de cel mai promitator pugilist.
ULTIMILE STIRI
Robert Jitaru, locul al 5-lea la Campionatul European de box seniori
IN Categoria Box 2024-04-29
Clubul Sportiv Municipal Braila a avut un pugilist in lotul national de box seniori la Campionatul European care a avut loc la Belgrad, este vorba despre Robert Jitaru.
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.