"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Un sportiv din Ucraina a castigat etapa a 2-a a Cupei MACEC
2023-10-24 Un sportiv din Ucraina a castigat etapa a 2-a a Cupei MACEC
IN Categoria Dirt-track
Dupa ce a organizat un campionat national la mijlocul saptamanii, ca sa nu stie prea multa lume despre acest eveniment, firesc pe undeva in conditiile in care la CSM Braila nu mai exista sportivi seniori, clubul brailean a organizat etapa a 2-a a Cupei MACEC la dirt track, unde de asemenea Braila a avut un reprezentant, pe Andrei Popa, numai ca acesta reprezinta de mult CSTA Bucuresti. CSM Braila i-a avut trecuti ca rezerve pe Stefan Popa si pe Alexandru Nicolae, dar niciunul dintre ei nu a concurat. Grila de concurs a cuprins 16 alergatori din Bulgaria, Polonia, Romania, Cehia, Norvegia, Slovacia, Ungaria ?i Ucraina. Dar pentru Romania a concurat numai Andrei Popa, un sportiv talentat, cu multe performante in plan national. Competitia, care a avut loc pe pista Stadionului Municipal de la Braila, a fost castigata de Stanislav Melniciuk din Ucraina, care a acumulat 14 puncte. Acesta a castigat 4 dintre cele 5 manse la care a luat startul. Pe locul al doilea s-a clasat Jakub Valkovic, din Slovacia. Cei doi au acumulat cate 14 puncte, insa alergatorul din Ucraina a castigat mansa de departajare cu slovacul. Locul al treilea i-a revenit bulgarului Milen Manev, cu 12 puncte. Cu 8 puncte acumulate, Andrei Popa a ocupat pozitia a 8-a, la egalitate cu locul al 5-lea.
ULTIMILE STIRI
Robert Jitaru, locul al 5-lea la Campionatul European de box seniori
IN Categoria Box 2024-04-29
Clubul Sportiv Municipal Braila a avut un pugilist in lotul national de box seniori la Campionatul European care a avut loc la Belgrad, este vorba despre Robert Jitaru.
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.