"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Judoka de la CSM Braila, pe podium la Memorialul "Neculai Tigva"
2024-02-16 Judoka de la CSM Braila, pe podium la Memorialul "Neculai Tigva"
IN Categoria Judo
Un lot de 11 sportivi de la sectia de judo de la CSM Braila, pregatit de antrenoarea Carmen Constantin, a participat la o competitie amicala, de mare anvergura, in Sala Sporturilor din Ramnicu Sarat, Memorialul "Neculai Tigva". Concursul, considerat de organizatori ca fiind "un regal ramnicean" de judo, a reunit la start 400 de sportivi din Romania si Republica Moldova. Iar tara vecina a venit cu un lot numeros format din 50 de judoka. Sportivii clubului brailean, unii dintre ei chiar la prima participare intr-o competitie, au luptat cu ardoare si au obtinut locuri fruntase. Un lucru imbucurator, care arata ca la sectia de judo de la CSM Braila exista o noua generatie de sportivi care bat la portile afirmarii. La competitia de la Ramnicu Sarat, Raisa Rusen s-a clasat pe primul loc la fete U13, categoria de greutate 57 kg si, tot la U13, Patrick Rusen a ocupat pozitia a doua la 34 kg. Vladimir Bucsa s-a clasat pe locul secund la categoria 30 kg, in concursul sportivilor de la U11. CSM Braila si-a mai trecut in cont la aceasta competitie 3 locuri trei, prin Andrei Ionescu, categoria 27 kg, U9, Ianis David, la categoria 27 kg, U11, si Iustin Filip la categoria 24 kg, U9. “Sunt mul?umita de toti sportivii braileni, mai ales ca sase dintre acestia au fost la primul concurs. A fost o competitie amicala pentru copii si tineret, care ne-a aratat ce avem de facut in urmatoarea perioada, pana la nationale”, ne-a declarat antrenoarea Carmen Constantin.
ULTIMILE STIRI
Robert Jitaru, locul al 5-lea la Campionatul European de box seniori
IN Categoria Box 2024-04-29
Clubul Sportiv Municipal Braila a avut un pugilist in lotul national de box seniori la Campionatul European care a avut loc la Belgrad, este vorba despre Robert Jitaru.
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.