Despre Stiri Sectii Baze Sportive Administratie Contact
Categoria: Triatlon
2018-10-08 Andreea Ciolacu este campioană naţională la duatlon
IN Categoria Triatlon
Secţia de duatlon a Clubului Sportiv Municipal Brăila şi-a îmbogăţit palmaresul cu două medalii, una de aur şi una de bronz. La Campionatul Naţional de duatlon, care a avut loc la Cheile Grădiştei, Andreea Ciolacu a avut o evoluţie foarte bună la tineret şi a devenit campioană naţională.
2017-05-17 Andreea Ciolacu, medaliată cu aur la naţionalele de duatlon tineret
La ediţia 2017 a Campionatului Naţional de duatlon care s-a desfăşurat pe 14 mai la Cluj, CSM Brăila a obţinut o medalie de aur şi una de bronz. După ce anul trecut a devenit campioană naţională de junioare, la ediţia din acest an Andreea Ciolacu a reuşit aceeaşi performanţă dar la o categorie de vârstă superioară, la tineret,
2019-04-17
Atleţii copii de la CSM Brăila s-au remarcat la etapa regională de la Focşani
IN Categoria Atletism
Atleţii copii 2 şi 3 de la CSM Brăila au obţinut rezultate foarte bune la etapa regională a Campionatului Naţional care a avut loc la Focşani, care, din acest an, la aceste categorii de vârstă a fost şi fază finală. Gruparea sportivă brăileană a participat cu 12 sportivi şi toţi au cucerit medalii.
2019-04-17
Cicliştii Tudor Ciolacu şi Andreea Ciolacu şi-au verificat potenţialul la Bucureşti
IN Categoria Ciclism
Doi ciclişti de la CSM Brăila, Tudor Ciolacu şi Andreea Ciolacu, ambii pregătiţi de antrenorul Eugen Simion, au participat pe 6 şi 7 aprilie la două competiţii care au avut loc la Bucureşti, ambele pregătitoare pentru Campionatul Naţional de duatlon care va avea loc peste o săptămână, la Cheile Grădiştei.
2019-03-27
Nouă medalii câștigate de atleții brăileni la naționalele de sală pentru copii 1
La 60 metri plat, Andreea Mocanu de la LPS Brăila a câștigat medalia de aur ”la fotografie” cu timpul de 8.25 secunde. În finala băieților de 60 metri plat, Andrei Radian Rădulescu de la CSM Brăila s-a clasat pe locul 3. Sportivul de la CSM Brăila, pregătit de Irina Roată, s-a clasat pe locul 2 în proba de 200 metri plat, cu timpul de 27.35 secunde, la 4 sutimi de secundă de medalia de aur.