Despre Stiri Sectii Baze Sportive Administratie Contact
Categoria: Volei
2019-03-27 Voleibalistele junioare de la CSM Brăila, testate la Izvorani
IN Categoria Volei
Echipa de volei fete de la CSM Brăila se pregăteşte pentru turneul semifinal al Campionatului Naţional rezervat junioarelor care va avea loc la Bucureşti, în perioada 22-24 martie.
2018-04-13 CSM-LPS Brăila a încheiat turneul semifinal de minivolei pe locul al treilea
În weekend-ul trecut, în sala de jocuri de la CSM Brăila a avut loc un turneu semifinal de minivolei fete, competiţie la care, în afară de clubul organizator, CSM-LPS Brăila, au participat alte cinci formaţii şi anume, CSM B Bucureşti, Sport Plus Brăila, CSS Botoşani, CTF Mihai I Bucureşti, CSS Focşani.
2019-04-17
Atleţii copii de la CSM Brăila s-au remarcat la etapa regională de la Focşani
IN Categoria Atletism
Atleţii copii 2 şi 3 de la CSM Brăila au obţinut rezultate foarte bune la etapa regională a Campionatului Naţional care a avut loc la Focşani, care, din acest an, la aceste categorii de vârstă a fost şi fază finală. Gruparea sportivă brăileană a participat cu 12 sportivi şi toţi au cucerit medalii.
2019-04-17
Cicliştii Tudor Ciolacu şi Andreea Ciolacu şi-au verificat potenţialul la Bucureşti
IN Categoria Ciclism
Doi ciclişti de la CSM Brăila, Tudor Ciolacu şi Andreea Ciolacu, ambii pregătiţi de antrenorul Eugen Simion, au participat pe 6 şi 7 aprilie la două competiţii care au avut loc la Bucureşti, ambele pregătitoare pentru Campionatul Naţional de duatlon care va avea loc peste o săptămână, la Cheile Grădiştei.
2019-03-27
Nouă medalii câștigate de atleții brăileni la naționalele de sală pentru copii 1
La 60 metri plat, Andreea Mocanu de la LPS Brăila a câștigat medalia de aur ”la fotografie” cu timpul de 8.25 secunde. În finala băieților de 60 metri plat, Andrei Radian Rădulescu de la CSM Brăila s-a clasat pe locul 3. Sportivul de la CSM Brăila, pregătit de Irina Roată, s-a clasat pe locul 2 în proba de 200 metri plat, cu timpul de 27.35 secunde, la 4 sutimi de secundă de medalia de aur.